ELECTRICAL SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Input Voltage | 0-15Vdc |
| No Load Input Current | < 330 mA |
| Full Load Input Current | < 760mA |
| Output Voltage | 0V to +36kVdc |
| Output Current | 0.14 mA |
| Voltage Accuracy | < 5% |
| Line Regulation | Proportional |
| Load Regulation | < 10% |
| Output Ripple | < 1 % P-P |
| Startup Voltage | < 0.7Vdc |
| Input Filter | Low ESR Capacitor |
| Short Circuit Protection | Continuous |
| Switching Frequency | 60 kHz |
| Output Isolation | 500 Vdc |








