ELECTRICAL SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Input Voltage | 2V to 15Vdc |
| Input Current (Full Load) | < 200mA |
| Output Voltage | -3.2kVdc to -24kVdc |
| Output Current | 0.04mA |
| Voltage Accuracy | < 5% |
| Line Regulation | Proportional |
| Load Regulation | < 5% for 50% load change |
| Output Ripple | < 1% P-P |
| Input Filter | Low ESR Capacitor |
| Short Circuit Protection | Continuous |
| Switching Frequency | 85 kHz |
| Isolation (Gnd/Case to HV RTN) | 500Vdc |








