ELECTRICAL SPECIFICATIONS
| Input Voltage | 0–15 Vdc |
| Output Voltage | 0 to +9 kVdc |
| Output Current | 0.22 mA |
| Voltage Accuracy | < 1% |
| Line Regulation | Proportional |
| Load Regulation | < 1% |
| Output Ripple | < 12 V P-P |
| Start-up Voltage | < 4 Vdc |
| Input Filter | Low ESR Capacitor |
| No Load Input Current | < 180 mA |
| Full Load Input Current | < 450 mA |
| Short Circuit Protection | Continuous |
| Switching Frequency | 180 kHz |
| Output Isolation | -IN connected to HV RTN |








