ELECTRICAL SPECIFICATIONS
| Parameter | Value |
|---|---|
| Input Voltage | 2V to 15Vdc |
| Input Current (Full Load) | < 750mA |
| Output Voltage | -800V to -10kVdc |
| Output Current | 0.4mA |
| Voltage Accuracy | < 10% |
| Line Regulation | Proportional |
| Load Regulation | < 8% for 50% load change |
| Output Ripple | < 0.05% P-P |
| Input Filter | Low ESR Capacitor |
| Short Circuit Protection | Continuous |
| Switching Frequency | 150 kHz |



