ELECTRICAL SPECIFICATIONS
| Input Voltage | 2–24 Vdc |
| Input Current | < 360 mA (Full Load) |
| Output Voltage | ±300 V to 6 kVdc |
| Output Current | 1 mA |
| Voltage Accuracy | < 10% |
| Line Regulation | Proportional |
| Load Regulation | < 12% (50% load change) |
| Output Ripple | < 0.2% P-P |
| Input Filter | Low ESR Capacitor |
| Isolation | 7 kVdc |
| Short Circuit Protection | Continuous |
| Switching Frequency | 250 kHz |




